אווטאר: דרכם של המים לצפייה ישירה

אווטאר: דרכם של המים לצפייה ישירה

אווטאר: דרכם של המים (באנגלית: Avatar: The Way of Water) הוא סרט מדע בדיוני תלת-ממדי אמריקאי, שובר קופות משנת 2022, המהווה סרט המשך ל"אווטאר" (2009). את הסרט, כמו את קודמו, ביים ג'יימס קמרון ומככבים בו השחקנים סאם וורת'ינגטון, זואי סלדנה, סיגורני ויבר, סטיבן לאנג וג'ואל מור, כמעט כולם בתפקידם המקורי שבעולם הפנטזיה של כוכב פנדורה.

הסרט יצא לבתי הקולנוע ברחבי העולם ב-14 בדצמבר 2022, ובצפון אמריקה – יומיים לאחר מכן, ב-16 בדצמבר.המבקרים שיבחו את האפקטים החזותיים והשאיפה הטכנית שלו, תוך שהם גם שיבחו את הבימוי, הופעות השחקנים וקטעי הפעולה, אך מתחו ביקורת על הנרטיב ה"דק" שלו והאורך שלו (3 שעות). מכון הסרטים האמריקאי כינה את הסרט אחד מעשרת הסרטים הטובים ביותר של שנת 2022 והוא קיבל מועמדויות לסרט הדרמה טוב ביותר והבמאי הטוב ביותר בטקס פרסי גלובוס הזהב ה-80.

עם תקציב של בין 250 ל-460 מיליון דולר אמריקאי זהו אחד מהסרטים היקרים בהיסטוריה של הקולנוע. הסרט הכניס בסוף השבוע הראשון שלו 434.5 מיליון דולר ברחבי העולם, והוא מדורג במקום ה-11 ברשימת הסרטים עם הפתיחה המכניסה ביותר בהיסטוריה ובמקום השלישי מבין הסרטים שיצאו לאחר פרוץ מגפת הקורונה. ב-22 בינואר 2023, הסרט עבר את רף שני מיליארד הדולר, עם הכנסות של כ-2.024 מיליארד דולר, כאשר הוא נהיה לסרט השישי בהיסטוריה המגיע להישג זה (ללא התחשבות באינפלציה). נכון ל-13 בפברואר 2023, הסרט מדורג במקום השלישי בכל הזמנים, תוך שהוא עוקף את טיטניק, מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר ואת הנוקמים: מלחמת האינסוף.

אווטאר: דרכם של המים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגיות